شهید نادر خسروپور

 • فرزند :
  رحیم اله
 • تاریخ تولد :
  1344/6/12
 • محل تولد :
  گیلان لاهیجان
 • تاریخ شهادت :
  1364/12/4
 • محل شهادت :
  عراق - بصره - فاو
 • آرامگاه :
  آرامستان آقا سید محمد یمینی - گلزار شهدای لاهیجان
 • بازدید : 38
فاتحه
0
زیارت نامه عاشورا
0
سوره یس
0
سوره واقعه
0
سوره الرحمن
0
سوره ملک
0

شهيد نادر خسرو پور مهر ماه 1344 در شهرستان ماسال در خانواده اي متدين و خداجوي ديده به جهان گشود. از همان دوران كودكي عشق به ائمه (عليه‌السلام) و خداشناسي در وجودش نقش بست و به اتفاق والدينش به مسجد مي‌رفت.

شهيد نادر خسروپور از استعداد و هوش بسياري برخوردار بود و دوران تحصيل را با موفقيت پشت سر گذاشت. وي جواني آرام، دوست داشتني و خوش‌طبع بود. به مطالعه كتب مذهبي از جمله استاد مطهري و نهج‌البلاغه علاقه‌مند بود.

سال 1362، زماني كه مي خواست خود را براي كنكور دانشگاه آماده كند ناگهان تصميم گرفت به جبهه برود. وقتي به ايشان گفتم رفتن شما به درستان لطمه مي زند، در جواب گفت: «اگر انسان بخواهد كاري را انجام دهد با توكل به خدا و ايمان به هدفش به آنچه كه مي‌خواهد مي رسد.» حرف‌هاي نادر درست بود. هنگامي كه به جبهه مي‌ رفت كتاب‌هايش را با خود برد. بعد از آنكه كنكور داد، مجدداً به جبهه رفت و خبر قبولي در دانشگاهش مصادف شد با مجروحيت و بستري شدن او در بيمارستان باختران. پس از بهبودي به دانشگاه مشهد رفت و در رشتة علوم ديني و عربي ثبت نام كرد.

نگاه عميق و توجه ويژه اي نسبت به حق‌الناس، حق الله و بيت‌المال داشت كه ناشي از ديانت و ايمان راسخ و ريشه داري بود كه سال‌ها در خود تقويت مي‌كرد.

برادرم نادر براي چندمين بار مي رفت تا با جبهه ها تجديد ميثاق و پيمان داشته باشد و اين بار منطقة عملياتي فاو او را طلب كرده بود. چند هفته اي از اعزام نادر مي گذشت كه از طرف دانشگاه با ما تماس گرفتند و خبر شهادت برادرم را به ما دادند.

نادر در تاريخ 1364/12/4 در منطقة عملياتي فاو در حين كمك رساندن به رزمندگان اسلام بر اثر اصابت تركش خمپاره دشمن به شدت مجروح شد و پس از انتقال به بيمارستان لقمان تهران به شهادت رسيد و از زمين پر كشيد تا آسماني شود.